Depilacja laserowa poprawia kondycję ciała i psychiki

Depilacja laserowa poprawia kondycję ciała i psychiki
5 (100%) 9 głosów

Depilacja laserowa zmienia wygląd i samopoczucie setek kobiet i mężczyzn. Dzięki użyciu najnowszej technologii można przez 24 godziny na dobę czuć się wygodnie i świeżo. Jednocześnie skóra pozostaje w dobrej kondycji, bez podrażniana maszynkami, depilatorami i innymi standardowymi metodami golenia. Na czym polega laserowa depilacja i kto nie może się jej poddać?

Czas trwania depilacji laserowej Vectus
Czas zabiegu (w minutach) Okolica zabiegowa
15 pachy
30 nogi
45 plecy

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI KAŻDEGO PACJENTA?

Wiele osób słusznie zastanawia się czy depilacja laserowa boli, ponieważ w trakcie zabiegu dochodzi do usunięcia macierzystych komórek włosa. Można więc odnieść wrażenie, że działanie na warstwy podskórne na pewno sprawi ból. Jednak depilacja laserowa bardziej niż ból wywołuje dyskomfort – zwłaszcza depilacja laserowa bikini, która ma miejsce na wrażliwym miejscu. Każdy człowiek ma inną skalę odczuwania, ale przyjmuje się, że znieczulenie nie jest konieczne i nie podaje się go.

LASER DO DEPILACJI VECTUS TO NAJPOPULARNIEJSZY SPRZĘT

Chociaż na rynku pojawiają się nowoczesne sprzęty, laser do depilacji Vectus pozostaje tym najczęściej wybieranym. Dlaczego?Depilacja laserowa bikini.

 • Jest bezpieczny dla narządów wewnętrznych i dla naskórka.
 • Łączy w sobie trzy ważne technologie: Skintel, Advanced Contact Cooling i Photon Recycling.
 • Ciało nie zostaje przegrzane w trakcie działania lasera.
 • Można dostosować parametry do indywidualnych warunków – np. dzięki zmierzeniu poziomu melaniny.
 • Laser nie musi pracować na ciele dłużej niż pół godziny, a w niektórych przypadkach będzie to nawet kilka minut.

Depilacja laserowa Gdańsk – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

Warto wziąć pod uwagę, że depilacja laserowa może wywołać przewidywalny obrzęk skóry i zaczerwienienie w trakcie zabiegu – minie ono jednak w ciągu kilku godzin.

WRASTAJĄCE WŁOSKI – SKĄD SIĘ WZIĘŁY?

Pojawiające się na skórze czarne kółeczka to tzw. wrastające włoski. Są to nowe włosy, które nie zdołały wyrosnąć, ponieważ nie przebiły się przez grubą i szorstką skórę. Do jej podrażniania przyczynia się regularne usuwanie owłosienia za pomocą jednorazowych maszynek, plastrów, wosku czy nawet elektrycznych depilatorów. Po wystąpieniu zmian, zwykle słusznie sięgamy po środki pielęgnujące i redukujące widoczność kółek, jednak tylko depilacja laserowa może zapewnić stały komfort i zapobiec kolejnym problemom wrastających włosków.

DEPILACJA LASEROWA I POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO JĄ ZROBIĆ

Depilacja laserowa to nie tylko estetyczne marzenia, ale też wskazania ze strony medyków, zwłaszcza dermatologów. „Depilacja laserowa nie naraża skóry na ciągłe, powracające problemy, które ostatecznie w dłuższej perspektywie niszczą ją.” – mówi Milena Nalbandian, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Wskazane jest zapisanie się na zabieg, jeśli:

 • wskutek golenia tradycyjnymi metodami mamy skłonności do powstawania zranień i blizn.
 • co jakiś czas dopada nas zapalenie mieszków włosowych – zaczerwieniania, ropne grudki, krosty, świąd, ból i pieczenie.
 • zmagamy się z hirsutyzmem, czyli nadmiernym owłosieniem.
 • występuje u nas problem wrastających włosków.

Nie każdej jednak osobie zalecona będzie depilacja laserowa. Przeciwwskazania dotyczą:Efektywna depilacja laserowa pach.

 • kobiet w ciąży.
 • kobiet karmiących piersią.
 • osób ze świeżą opalenizną.
 • chorych na nowotwory, łuszczycę, bielactwo i inne schorzenia skórne.
 • zakażonych grzybicą i infekcjami bakteryjnymi lub wirusowymi.
 • leczonych antybiotykami.
 • leczonym hormonalną kuracją zastępczą.

Jakie zasady ostrożności trzeba zachować, jeśli zakwalifikujemy się do zabiegu? Po usunięciu włosów, wymagana jest nawilżająca pielęgnacja – mogą to być dowolne kosmetyki, które zregenerują ciało. Przez kilka dni trzeba unikać opalania się i wizyt w solarium. W grę nie wchodzi także pływanie w chlorowanej wodzie, czyli wizyty na basenie. Gorące kąpiele w wannie również warto zamienić – np. na letnie, krótko trwające prysznice.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE POMAGAJĄ W DECYZJI

Dobre opinie o depilacji laserowej rozpowszechniają się dzięki temu, że coraz więcej pacjentów korzysta z tej metody. Zadowolenie jakie pojawia się po doświadczeniu jest już widoczne po 1 dawce lasera. Oczywiście, dla najlepszych rezultatów trzeba powtórzyć zabiegi ok. 4 lub maksymalnie 6 razy w odstępie kilku tygodni lub miesięcy. Jednak dla pacjentów nie jest to problemowe – wręcz przeciwnie. Gładkość wybranego miejsca widoczna już po pierwszym działaniu głowicy, wywołuje motywację i cierpliwie pozwala przejść przez całą serię. Depilacja laserowa pach to najczęstsza opcja wybierana przez kobiety, u mężczyzn dominuje z kolei klatka piersiowa i broda. Skorzystanie z oferty medycyny estetycznej sprawia, że automatycznie wzrasta pewność siebie, lepsze samopoczucie i gotowość do realizowania nowych planów, wyzwań i działań.

3 thoughts on “Depilacja laserowa poprawia kondycję ciała i psychiki

 1. RewiskaMarta Post author

  Ja to chyba mam zbyt delikatną skórę na zabieg depilacji laserowej ;/…

  Reply
 2. ruda721 Post author

  @RewiskaMarta Wiesz ja również myślałam tak jak ty, ale w końcu się skusiłam na pierwszy zabieg i chodź trochę mnie to bolało to efekt jest tego naprawdę warty. Trzeba mieć tylko na uwadzę, że skuteczność depilacji laserowej w dużej mierze zależy od koloru naszej karnacji oraz włosów. Im większy kontrast między nimi tym większe rezultaty przyniesie zabieg.

  Reply
 3. czekoladka Post author

  Teraz powstaje coraz więcej urządzeń do depilacji laserowej i zazwyczaj przed zabiegiem jest darmowa konsultacja z specjalistą – przynajmniej w moim przypadku tak było gdy depilowałam się w klinice medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica w Gdańsku.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

51 − = 49